PLTT0805Z2612QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2612QGT5
Description
RES SMD 26.1KOHM 0.02% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
26.1kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
PLTT0805Z2612QGT5
Vishay PLTT0805Z2612QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C