PLTT0805Z2321AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2321AGT5
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.05% 1/4W 0805
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
2.32kOhm
Datasheets
PLTT0805Z2321AGT5
Vishay PLTT0805Z2321AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C