PLTT0805Z2232QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2232QGT5
Description
RES SMD 22.3KOHM 0.02% 1/4W 0805
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
22.3kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated :
100V
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
PLTT0805Z2232QGT5
Vishay PLTT0805Z2232QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 22.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C