PLTT0805Z2211QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2211QGT5
Description
RES SMD 2.21KOHM 0.02% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.21kOhm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.02%
29.993795mg
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
PLTT0805Z2211QGT5
Vishay PLTT0805Z2211QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C