PLTT0805Z1271QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z1271QGT5
Description
RES SMD 1.27KOHM 0.02% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power Rating :
250mW
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
1.27kOhm
Tolerance :
±0.02%
TR
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PLTT0805Z1271QGT5
Vishay PLTT0805Z1271QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C