PLTT0805Z1271AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z1271AGT5
Description
RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/4W 0805
Resistance :
1.27kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e4
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Case Code (Metric) :
Published :
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Datasheets
PLTT0805Z1271AGT5
Vishay PLTT0805Z1271AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C