PLTT0805Z1232QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z1232QGT5
Description
RES SMD 12.3KOHM 0.02% 1/4W 0805
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Resistance :
12.3kOhm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Voltage - Rated :
100V
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
PLTT0805Z1232QGT5
Vishay PLTT0805Z1232QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 12.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C