PLH10AS3711R0P2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLH10AS3711R0P2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1A 2LN TH
Stock
239
In Stock :
239
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated DC :
300V
Width :
16.002mm
Termination :
Radial
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Height :
17.5mm
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
16mm
Lead Pitch :
13mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Number of Lines :
2
Min Operating Temperature :
-25°C
Filter Type :
Power Line
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Current Rating (Max) :
1A
Lead/Base Style :
Pin
Height (Max) :
0.689 17.50mm
Current :
1A
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Max Operating Temperature :
60°C
Length :
18mm
Packaging :
Bulk
DC Current :
1A
Max DC Current :
1A
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Series :
PLH10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
370 μH
Datasheets
PLH10AS3711R0P2B
Murata Electronics PLH10AS3711R0P2B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD