PLH10AS2211R5P2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLH10AS2211R5P2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.5A 2LN TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Termination :
Radial
Series :
PLH10
Shielding :
Unshielded
Inductance :
220 µH
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Packing Method :
Box
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead/Base Style :
Pin
JESD-609 Code :
e2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
1.5A
Length :
18mm
Height :
17.5mm
Depth :
16mm
Operating Frequency :
50Hz Hz
Packaging :
Bulk
DC Current :
1.5A
Voltage - Rated DC :
300V
Lead Pitch :
13mm
Physical Dimension :
L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Number of Lines :
2
Military Standard :
Not
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Approval Agency :
EN
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Current :
1.5A
Datasheets
PLH10AS2211R5P2B
Murata Electronics PLH10AS2211R5P2B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD