PLED96W-137-C0700-D
Mfr.Part #
PLED96W-137-C0700-D
Manufacturer
Thomas Research Products
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRIVR CC AC/DC 46-137V 700MA
Stock
145
In Stock :
145
Voltage - Output :
46V~137V
Size / Dimension :
5.98Lx2.31W x 1.46 H 152.0mmx58.8mmx37.0mm
Package / Case :
100
Dimming :
Analog
Efficiency :
92%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
PLED96W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Power Dissipation :
96W
Approval Agency :
CE, cULus
Height :
37.338mm
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Max Output Current :
700mA
Power (Watts) :
96W
Thomas Research Products PLED96W-137-C0700-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR