PLED96W-069-C1400
Mfr.Part #
PLED96W-069-C1400
Description
LED DRIVER CC AC/DC 23-69V 1.4A
Type :
Constant Current
Max Output Current :
1.4A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
91%
Voltage - Output :
23V~69V
Power (Watts) :
96W
Mount :
Chassis Mount
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
PLED96W
Size / Dimension :
5.98Lx2.31W x 1.46 H 152.0mmx58.8mmx37.0mm
Max Power Dissipation :
96W
Height :
37.338mm
Approval Agency :
CE, cULus
Datasheets
PLED96W-069-C1400
Thomas Research Products PLED96W-069-C1400
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR