PLED96W-036-HV
Mfr.Part #
PLED96W-036-HV
Description
LED DRIVER CV AC/DC 36V 2.66A
Type :
Constant Voltage
Max Power Dissipation :
96W
Height :
37.338mm
Series :
PLED96W-HV
Voltage - Output :
36V
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Power (Watts) :
96W
Size / Dimension :
8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
Termination Style :
Efficiency :
84%
Approval Agency :
CE, cURus
Max Output Current :
2.66A
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Weight :
1.4lbs 635g
Datasheets
PLED96W-036-HV
Thomas Research Products PLED96W-036-HV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR