PLED96W-027-C3500-HV
Mfr.Part #
PLED96W-027-C3500-HV
Description
LED DRIVER CC AC/DC 9-27V 3.5A
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Power (Watts) :
96W
Size / Dimension :
8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
Max Power Dissipation :
96W
Type :
Constant Current
Height :
37.338mm
Max Output Current :
3.5A
Approval Agency :
CE, cURus
Factory Lead Time :
12 Weeks
Efficiency :
83%
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Voltage - Output :
9V~27V