PLED200W-285-C0700-D
Mfr.Part #
PLED200W-285-C0700-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 95-285V 700MA
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Output :
95V~285V
Dimming :
Analog
Efficiency :
92%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Max Output Current :
700mA
Height :
37.338mm
Power (Watts) :
200W
Chassis Mount
Published :
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Type :
Constant Current
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Thomas Research Products PLED200W-285-C0700-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR