PLED200W-190-C1050-D
Mfr.Part #
PLED200W-190-C1050-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 64-190V 1.05A
Type :
Constant Current
Height :
37.338mm
Voltage - Output :
64V~190V
2.1lbs 952.5g
Dimming :
Analog
Max Power Dissipation :
200W
Max Output Current :
1.05A
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Published :
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Power (Watts) :
200W
Wire Leads
Thomas Research Products PLED200W-190-C1050-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR