PLED200W-057-C3500
Mfr.Part #
PLED200W-057-C3500
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-57V 3.5A
Max Output Current :
3.5A
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Output :
19V~57V
Height :
37.338mm
Power (Watts) :
200W
Efficiency :
90%
Type :
Constant Current
Chassis Mount
Thomas Research Products PLED200W-057-C3500
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR