PL00U-301-10PM8-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PL00U-301-10PM8-2
Manufacturer
Amphenol Technical Products International
Description
POWERLOK 10MM G2 1POS RCPT FLAT
Manufacturer :
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Solder
Contact Finish :
Number of Rows :
1
Amphenol
Series :
PowerLok™
Product Category :
Heavy Duty Power Connectors
Fastening Type :
Locking Ramp
Brand :
Amphenol Technical Products
Contact Finish Thickness :
Wire Type :
Pitch :
Product Status :
Active
Wire Gauge :
Product Type :
Heavy Duty Power Connectors
Package :
Bag
Connector Type :
Receptacle
Subcategory :
Power Connectors
Features :
Mounting Flange
Number of Positions :
1
Row Spacing :
Contact Type :
Female Socket, Power
Color :
Yellow
Mounting Type :
Panel Mount
Datasheets
PL00U-301-10PM8-2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    4,0MM POWERLOK 2 WAY PLUG STRAIG
    4,0MM POWERLOK 2 WAY RECEPTACLE