PK10M-050PP-TH3-DA
Mfr.Part #
PK10M-050PP-TH3-DA
Description
CONN PLUG 50POS R/A GOLD
Number of Positions :
50
Height Above Board :
0.382 9.70mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Number of Rows :
2
Plug, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.039 1.00mm Through Hole, Right Angle 50 Positions Pak 10, PK10M Gold