PIC18F26Q84T-I/SO
Mfr.Part #
PIC18F26Q84T-I/SO
Package / Case
SOIC-28
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC
Packaging :
Reel
Subcategory :
Microcontrollers - MCU
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Category :
8-bit Microcontrollers - MCU
Data Bus Width :
Series :
PIC® 18F
Speed :
64MHz
Number of ADC Channels :
24 Channel
Supplier Device Package :
28-SOIC
Number of Timers/Counters :
6 Timer
Interface Type :
CAN, I2C, SPI, UART
Microchip
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V