PIC16C65AT-10E/PQ
Mfr.Part #
PIC16C65AT-10E/PQ
Package / Case
44-QFP
Description
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Has ADC :
Package / Case :
44-QFP
Max Operating Temperature :
125 °C
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of I/O :
33
Min Supply Voltage :
4 V
Max Frequency :
20 MHz
Speed :
10MHz
Max Power Dissipation :
1W
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5V
Access Time :
10 μs
Terminal Form :
Gull wing
Min Operating Temperature :
-40 °C
Length :
10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~6V
Frequency :
10MHz
Supply Voltage :
5V
Max Supply Voltage :
6 V
OTP
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Supplier Device Package :
44-MQFP (10x10)
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
0.8mm
Power Supplies :
5V