PH150S280-5
Mfr.Part #
PH150S280-5
Description
DC DC CONVERTER 5V 150W
Current - Output (Max) :
30A
Series :
PH-S (150W)
Input Voltage-Nom :
280V
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Min) :
200V
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
ITE (Commercial)
Surface Mount :
No
Number of Outputs :
Size / Dimension :
3.85Lx1.61W x 0.50 H 86.0mmx41.0mmx12.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Max) :
400V
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Module
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Output Voltage :
5V
Published :
Voltage - Output 1 :
5V