PH150F280-12
Mfr.Part #
PH150F280-12
Description
DC DC CONVERTER 12V 150W
Current - Output (Max) :
12.5A
Voltage - Output 1 :
12V
Series :
PH-F (150W)
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
12V
Input Voltage-Nom :
280V
Voltage - Input (Min) :
200V
Trim/Adjustable Output :
yes
Size / Dimension :
3.39Lx2.83W x 0.50 H 86.0mmx72.0mmx12.7mm
Feature :
Remote On/Off, OCP, OVP
Control Features :
Enable, Active Low
JESD-30 Code :
R-XXFM-X
NOT SPECIFIED
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Functions :
1
Published :
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Power (Watts) :
150W
Number of Outputs :
Voltage - Input (Max) :
400V
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-20°C~85°C