PG0063.223NLT
Mfr.Part #
PG0063.223NLT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 800MA 290MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
800 mA
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Current - Saturation (Isat) :
800mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Series :
PG0063
HTS Code :
RoHS :
Compliant
Size / Dimension :
0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
Current - Saturation :
800mA
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Length :
6.1976 mm
Test Frequency :
100kHz
Rated Current-Max :
1.3A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Width :
6.1976 mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Terminations :
2
Composition :
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Product Status :
Obsolete
Height - Seated (Max) :
0.098 (2.50mm)
Ratings :
Saturation Current :
800 mA
Current Rating :
800mA
Inductance :
22μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max Operating Temperature :
130 °C
Min Operating Temperature :
-40 °C
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
PG0063.223NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD