PFC2723ER-421K03B-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PFC2723ER-421K03B-00
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CHOKE COMMON MODE
Stock
125
In Stock :
125
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current :
3.4A
Number of Lines :
2
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Core Material :
Ferrite
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.984Lx1.102W 25.00mmx28.00mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Shielding :
Unshielded
Number of Functions :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-30°C
HTS Code :
Max Operating Temperature :
120°C
Published :
2000
Inductance :
420μH
Test Frequency :
0.05MHz
Height :
24.9936mm
Termination :
Series :
PFC
TDK Corporation PFC2723ER-421K03B-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD