PFC2225BNP-152
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PFC2225BNP-152
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.5MH 5A 2LN TH
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Filter Type :
SINGLE PHASE EMI FILTER
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Current Rating (Max) :
5A
Inductance @ Frequency :
1.5mH @ 1kHz
Pbfree Code :
yes
Depth :
20mm
Approval Agency :
UL
Rated Current :
5A
Mount :
Through Hole
Number of Lines :
2
Series :
PFC
Radiation Hardening :
No
Additional Feature :
INDUCTANCE 1.5 MILLIHENRY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
27.0002mm
Package / Case :
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Inductance :
1.5 mH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.984Lx0.787W 25.00mmx20.00mm
Lead/Base Style :
Pin
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) (Max) :
26mOhm
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Datasheets
PFC2225BNP-152
Sumida Corporation PFC2225BNP-152
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD