PF2205-6R8F1
Mfr.Part #
PF2205-6R8F1
Package / Case
TO-220-2
Description
RES 6.8 OHM 1% 50W TO220
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
TO-220-2
Series :
PF2200
Resistance :
6.8Ohm
Height :
15.0114mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tube
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Max Power Dissipation :
50W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
Datasheets
PF2205-6R8F1
Riedon PF2205-6R8F1
6.8Ohm, Thin Film,