PF0382.153NLT
Mfr.Part #
PF0382.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 4.2A 31 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
31mOhm Max
Current Rating :
4.2A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.445 11.30mm
JESD-609 Code :
e3
Current Rating (Amps) :
4.2 A
Height :
11.303mm
Inductance :
15μH
Height - Seated (Max) :
0.445 (11.30mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
7.1A
Current - Saturation :
7.1A
Series :
PF0382NL
Nonstandard
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Datasheets
PF0382.153NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD