PF0382.104NLT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PF0382.104NLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 1.5A 200MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.445 11.30mm
JESD-609 Code :
e3
Current - Saturation :
2.6A
HTS Code :
Supplier Device Package :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
1.5A
Shielding :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Frequency - Self Resonant :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
PF0382NL
Material - Core :
Height :
11.303mm
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Features :
Height - Seated (Max) :
0.445 (11.30mm)
Inductance :
100μH
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
PF0382.104NLT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD