PESD15VL1BAZ
Mfr.Part #
PESD15VL1BAZ
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
SC-76, SOD-323
Description
TVS DIODE 15VWM 44VC SOD323
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
4 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A 8/20μs
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Terminal Position :
Dual
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
200W
Configuration :
Single
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V Max
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Operating Temperature :
150°C TJ
Terminal Form :
Gull wing
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
44V
Surface Mount :
yes
Pin Count :
2
JESD-30 Code :
R-PDSO-G2
Capacitance @ Frequency :
16pF @ 1MHz
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
200W