PE2512JKF070R027L
Mfr.Part #
PE2512JKF070R027L
Description
RES 0.027 OHM 5% 1W 2512
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
27mOhm
Datasheets
PE2512JKF070R027L
YAGEO PE2512JKF070R027L
PE Series, Metal Foil, 27mOhm, ±5%, -55°C~170°C