PE2512FKM070R009L
Mfr.Part #
PE2512FKM070R009L
Description
RES 0.009 OHM 1% 1W 2512
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
9mOhm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
PE
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Composition :
Metal Foil
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height :
889μm
Datasheets
PE2512FKM070R009L
YAGEO PE2512FKM070R009L
PE Series, Metal Foil, 9mOhm, ±1%, -55°C~170°C