PE2512FKF070R039L
Mfr.Part #
PE2512FKF070R039L
Description
RES 0.039 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
39mOhm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
PE2512FKF070R039L
YAGEO PE2512FKF070R039L
FIXED RESISTOR PE Series, Metal Foil, 39mOhm, ±1%, -55°C~170°C