PE2512DKE7W0R007L
Mfr.Part #
PE2512DKE7W0R007L
Description
RES 0.007 OHM 0.5% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7mOhm
Factory Lead Time :
31 Weeks
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Datasheets
PE2512DKE7W0R007L
YAGEO PE2512DKE7W0R007L
PE Series, Metal Foil, 7mOhm, ±0.5%, -55°C~170°C