PE0805JRF7T0R015L
Mfr.Part #
PE0805JRF7T0R015L
Description
RES 0.015 OHM 5% 1/3W 0805
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
15mOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
31 Weeks
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Datasheets
PE0805JRF7T0R015L
YAGEO PE0805JRF7T0R015L
PE Series, Metal Foil, 15mOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~170°C