PE0805JRF470R01L
Mfr.Part #
PE0805JRF470R01L
Description
RES 0.01 OHM 5% 1/2W 0805
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Series :
PE
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
10MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
PE0805JRF470R01L
YAGEO PE0805JRF470R01L
PE Series, Metal Foil, 10mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~170°C