PE0603FRF570R02L
Mfr.Part #
PE0603FRF570R02L
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 0603
Stock
230
In Stock :
230
Tolerance :
±1%
Resistance :
20mOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.030W 1.60mmx0.76mm
ROHS3 Compliant
Published :
2016
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
PE0603FRF570R02L
YAGEO PE0603FRF570R02L
PE Series, Metal Foil, 20mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~170°C