PE-0805CM100GTT
Mfr.Part #
PE-0805CM100GTT
Description
FIXED IND 10NH 600MA 100MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
3.9GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Length :
2.286 mm
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Height - Seated (Max) :
0.062 (1.58mm)
Tape and Reel (TR)
Core Material :
2
Self Resonant Frequency :
3.9 GHz
Test Frequency :
250MHz
Width :
1.6764 mm
Mount :
Surface Mount
Composition :
Wirewound
Rated Current-Max :
0.6A
Inductance :
10nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Series :
0805CM
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Size / Dimension :
0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
Current Rating :
600mA
Max Operating Temperature :
125 °C
RoHS :
Compliant
Min Operating Temperature :
-40 °C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.062 1.58mm
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Supplier Device Package :
Datasheets
PE-0805CM100GTT
Pulse Electronics PE-0805CM100GTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD