PE-0805CD430JTT
Mfr.Part #
PE-0805CD430JTT
Description
FIXED IND
Product Category :
Fixed Inductors
Self Resonant Frequency :
1650MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Shielding :
No
Inductance :
0.043 µH
Series :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Surface Mount :
yes
Rated Current-Max :
0.5A
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-609 Code :
e4
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
0.34Ohm
Construction :
Chip
Case/Size Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Gold (Au)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Product Status :
Obsolete
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Package :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Test Frequency :
200MHz
Core Material :
Ceramic
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
Datasheets
PE-0805CD430JTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD