PE-0805CCMC900STS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE-0805CCMC900STS
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Approvals :
Width :
1.1938 mm
Height (Max) :
0.051 (1.30mm)
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Published :
Ratings :
Product Width :
1.4 mm
ECCN Code :
EAR99
Depth :
1.4mm
Voltage Rating - DC :
50V
Max Current Rating :
330 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Signal Line
Tradename :
ChipChoke
Current :
330mA
Product Status :
Active
Number of Functions :
1
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Voltage Rating (DC) :
50 V
DC Resistance (DCR) :
350 mΩ
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Voltage - Rated DC :
50V
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Length :
2.2
Voltage Rating - AC :
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
RoHS :
Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ChipChoke™ CCMC
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Pulse
RoHS Status :
RoHS Compliant
Features :
Number of Lines :
2
Tolerance :
25%
Impedance :
90Ohm
Insulation Resistance-Min :
10MOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Current Rating (Max) :
330mA
Height :
1.2954mm
Max DC Current :
330mA
Length :
2.0066 mm
Product Type :
Common Mode Chokes
Brand :
Approval Agency :
Datasheets
PE-0805CCMC900STS
Pulse Electronics PE-0805CCMC900STS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD