PE-0603CD220KTS
Mfr.Part #
PE-0603CD220KTS
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.7A
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Core Material :
Ceramic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Series :
0603CD
DC Resistance (DCR) :
0.19Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Product Status :
Obsolete
Construction :
Chip
Inductance :
0.022 µH
Self Resonant Frequency :
3000MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Package :
Bulk
Case/Size Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
PE-0603CD220KTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD