PE-0403MCMC900ST
Mfr.Part #
PE-0403MCMC900ST
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Description
PE-0403MCMC900ST
Product Category :
Common Mode Chokes
RoHS :
Compliant
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85 °C
Series :
Impedance @ Frequency :
90Ohm @ 100MHz
Voltage Rating - AC :
Width :
990.6 µm
Voltage - Rated DC :
5V
Package / Case :
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage Rating - DC :
5V
DC Resistance (DCR) :
4.5 Ω
Approval Agency :
DC Resistance (DCR) (Max) :
4.5Ohm
Product Status :
Active
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Current Rating :
100 mA
Min Operating Temperature :
-40 °C
Features :
Voltage Rating (DC) :
5 V
Published :
Filter Type :
Signal Line
Length :
1.2446 mm
Current Rating (Max) :
100mA
Approvals :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
Height (Max) :
0.026 (0.65mm)
Datasheets
PE-0403MCMC900ST
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD