PE-0402CL3N9STT
Mfr.Part #
PE-0402CL3N9STT
Description
FIXED IND 3.9NH 300MA 200MOHM SM
Fixed Inductors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Length :
1 mm
Core Material :
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
RoHS :
Details
Series :
PE-0402CL
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Pulse
Height :
0.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
300 mA
Current - Saturation (Isat) :
Self Resonant Frequency :
4 GHz
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance :
3.9 nH
Application :
RF
Surface Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Type :
Fixed Inductors
Diameter :
Product Category :
RF Inductors - SMD
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Termination :
Standard
Features :
Width :
0.5 mm
Saturation Current :
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.3nH
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Test Frequency :
100 MHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Product :
RF Inductors
Material - Core :
Ceramic
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Ratings :
Brand :
Packaging :
MouseReel
Datasheets
PE-0402CL3N9STT
Pulse Electronics PE-0402CL3N9STT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD