PE-0402CH4N7STT
Mfr.Part #
PE-0402CH4N7STT
Description
FIXED IND 4.7NH 450MA 170MOHM SM
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
Depth :
600μm
Frequency - Self Resonant :
4GHz
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Published :
Current - Saturation :
Tolerance :
±0.3nH
Inductance :
4.7nH
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
0402CH
Package / Case :
Ratings :
Current Rating :
450mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating (Amps) :
450 mA
Type :
Multilayer
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Current - Saturation (Isat) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
500μm
Max DC Current :
450mA
Features :
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Datasheets
PE-0402CH4N7STT
Pulse Electronics PE-0402CH4N7STT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD