PE-0402CD3N9KTT
Mfr.Part #
PE-0402CD3N9KTT
Description
FIXED IND 3.9NH 840MA 83MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.024 0.61mm
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
Features :
DC Resistance (DCR) :
83mOhm
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.61mm)
Shielding :
Unshielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Current Rating (Amps) :
840mA
Series :
0402CD
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
3.9nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.047Lx0.026W 1.19mmx0.66mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
PE-0402CD3N9KTT
Pulse Electronics PE-0402CD3N9KTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD