PE-0402CC680JTT
Mfr.Part #
PE-0402CC680JTT
Description
FIXED IND 68NH 180MA 1.2 OHM SMD
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductance :
68nH
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Metric) :
Current Rating (Amps) :
180 mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Operating Temperature :
Height :
500μm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Max DC Current :
180mA
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Type :
Multilayer
Tolerance :
±5%
Current Rating :
180mA
Frequency - Self Resonant :
750MHz
Series :
0402CC
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Product Status :
Obsolete
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
PE-0402CC680JTT
Pulse Electronics PE-0402CC680JTT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD