PE-0201CC4N7STT
Mfr.Part #
PE-0201CC4N7STT
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND 4.7NH 280MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Product Status :
Obsolete
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.33mm)
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
HTS Code :
Inductance :
4.7nH
Max DC Current :
280mA
Mount :
Surface Mount
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.3nH
Factory Lead Time :
15 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
5.3GHz
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Series :
0201CC
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Ceramic
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
280 mA
Operating Temperature :
Package / Case :
Current Rating :
280mA
Shielding :
Unshielded
Height :
300μm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
PE-0201CC4N7STT
Pulse Electronics PE-0201CC4N7STT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD