PDRC-24-15
Mfr.Part #
PDRC-24-15
Description
AC/DC PWR SUPPLY DIN RAIL 15V
Efficiency :
84%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 1 :
15V
Power (Watts) :
24W
Operating Temperature :
-40°C~71°C With Derating
Current - Output (Max) :
1.6A
Size / Dimension :
2.22Lx1.38W x 3.58 H 56.5mmx35.0mmx91.0mm
Voltage - Isolation :
3kV
Mounting Type :
DIN Rail
Series :
PDRC-24 (24W)
Voltage - Input :
90V~264VAC 120V~375VDC