PDRC-10-15
Mfr.Part #
PDRC-10-15
Description
AC-DC, 10 W, 15 VDC, SINGLE OUTP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output (Max) :
670mA
Feature :
IP20, Universal Input
Operating Temperature :
-40°C~71°C With Derating
Efficiency :
80%
Voltage - Output 1 :
15V
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
10W
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Series :
PDRC-10 (10W)
Size / Dimension :
2.22Lx0.71W x 3.58 H 56.5mmx18.0mmx91.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC 120V~375VDC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
DIN Rail
Voltage - Isolation :
3kV