PCSLF0628-100M-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCSLF0628-100M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Datasheet
Download
Description
10uH +/-20% SMD Power Chip Ind
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Inductance :
10 µH
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Features :
DC Resistance (DCR) :
64mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Material - Core :
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Tolerance :
±20%
Ratings :
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
1.8 A
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Type :
Series :
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
2424
Datasheets
PCSLF0628-100M-RC
Allied Components International PCSLF0628-100M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD