PCS129-150M-RC
Mfr.Part #
PCS129-150M-RC
Description
15UH 20% SMD SHIELDED PWR CHIP
Stock
10
In Stock :
10
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
15 µH
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
6 A
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
PCS129-150M-RC
Allied Components International PCS129-150M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD